PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4826}

Czysta formalność

Una pura formalità
7,6 11 579
ocen
7,6 10 1 11579
7,0 6
ocen krytyków
Czysta formalność
powrót do forum filmu Czysta formalność

a mianowicie całym zasobom naszej pięknej telewizji. Film o 2:00 w nocy, takiej rangi, Tarnatore to nie jakiś bałałajka, czy kino offowe artystyczne z mała widownią, żeby puszczać o takiej chorej godzinie. Mało tego jakieś pare tygodnie temu ten film puściła dwójka, dla odmiany o 1:00 w nocy. A w ieczorem leci takie gówno jak Faceci do wzięcia, czy po raz enty Hrabia Monte Christo z Caviezelem. Nie mówiąc o na dobre i złe, czy egzaminie z życia. Ehhh w publicznej telewizji powinna wygrywać jakość nad hałą:/

ocenił(a) film na 9
Redgard

Ja usnąłem 20 minut przed końcem i obudziłem się jak było kalendarium :/

A takie pytanie mam, bo mnie to zdziwiło - czy ten film oryginalnie jest grany po włosku, czy może TVP1 puściło dupiatą wersję z włoskim dubbingiem? Bo niestety nie umiałem się wsłuchać w głos Depardieu bo poslki lektor za głośno czytał ;)

Wujek_Atom

tak dupiasta wersja :D TVP się nie popisuje oj nie. W filmie mówią po francusku, na to nałożono włoski dubbing, na który nałożono polskiego lektora. I żeby było śmieszniej, francuski jest przyciszony, więc słychać cichy fransuski, głośniejszy włoski i lektora. Paranojaaaaaa.

ocenił(a) film na 9
Redgard

Nooo :D Właśnie tak , bo na początku wydawało mi się, że słysze francuski, a potem już słyszałem tylko włoski :D
Widocznie kopia z włoskim lektorem była tańsza ;)

Dzięki za odpowiedź :)

ocenił(a) film na 10
Wujek_Atom

Ja usnąłem punkt 2 nie miałem siły oglądać. Czemu tego nie ma nigdzie na dvd??

Redgard

Nie ma się co irytować tylko kupić wideo albo nagrywarkę DVD. Od czterech lat większość filmów nagrywam. Oglądam kiedy chcę, reklamy przewijam.:)

Redgard

nie ma wersji oryginalnej(francuskojęzycznej tego filmu, nawet we francuskiej tv gdy puszczali go ostatnoio było tak:

org francuski wyciszony, na tym włoski dubbing- wyiszony i na tym jeszcze francuski dubbing

słyszałem że tornatore wyrzucił oryginalą ścieżkę dźwiękową, a ile w tym prawdy? nie wiadomo, niestety fakt jest faktem że głosu polańskiego i depardieu już nie uslyszymy

Leon_B_Fink

W kwestii językowej - znalazłem taką oto wersję:
http://74.125.39.104/search?q=cache:DTyBt9xIU9EJ:www.sharebus.com/index.php%3Fsh owtopic%3D115038+%22Pure+Formality+%22+rapidshare&hl=pl&ct=clnk&cd=15&gl=pl
i tam panowie mówią po francusku. Nie wiem, czy to ścieżka oryginalna, nie znam zbyt dobrze głosu Depardieau, ale co do Polańskiego to jestem na prawie pewien,że to jego głos właśnie.

pantograf

rzeczywiście , na 100 % głos i depardieu i polańskiego



masz moze do tego napsiy ?

Leon_B_Fink

wobec tego ktoś poleciał w przysłowiowego chuja dająć wersje przyciszoną francuską, na którą wsadzono głośniejszą dubbingową włoską, a potem dowalono polskiego lektora;D To tak jak oglądać film na DIVX, które mają dwie ścieżki językowe np. Kobieta w błekitnej wodzie, która swego czasu miała orginał angielski plus hiszpański dubbing. Bez mmswitcha było tak, że angielski leciał w tle a hisszpański głośniej:) Paranoja. :D

ocenił(a) film na 8
Redgard

no ale jest progres: dzisiaj (1-12-09) puszczają już o 01.20.... Za parę lat może dojdą do "przed 1 am".. Fiu
fiu, to by było już coś.... Bleh :/

ocenił(a) film na 4
Redgard

...dla mnie super bo nie mogę zmrużyć oka..., a swoją drogą to cały nasz kraj tak działa

Redgard

Witam. Lata temu "Czystą Formalność" oglądnąłem pięć razy w kinie. To jeden z moich ulubionych filmów. Od lat poszukuję zapisu DVD (zresztą podobnie jak "Szansy" Feliksa Falka). Może podczas ostatniej emisji w TVP2 ktoś z Państwa nagrał film na DVD i byłby chętny odstąpić kopię? Byłbym bardzo wdzięczny i zobowiązany.

LPD

Nagrałem na DVD i mogę posłać. Mail: threecons@gmail.com

ocenił(a) film na 10
Jot_3

Kocham ten film! Po prostu go uwielbiam! Muszę go zdobyć na DVD!!
Co do godzin emisji - zawsze najlepsze produkcje dają ciemną nocą, ale dla wytrwałych fanów dobrego kina żadna pora nie straszna :D

CzarodziejkaGore

Kapitanie Spaulding , puszczają przed 1 am :]

k0kakola

bardzo dobra pora emisji, takie filmy powinno sie własnie o takiej godzinie puszczać

BlackShit

Tia. Nie mam słów na to co tvp odpie..... Poogladane

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones