PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33017}

Dzikie dziecko

L'Enfant sauvage
7,1 635
ocen
7,1 10 1 635
8,0 3
oceny krytyków
Dzikie dziecko
powrót do forum filmu Dzikie dziecko

Rewelacyjny film.

ocenił(a) film na 10

Podobał mi się niezmiernie. Wciągający od początku do końca.

Przyznam, że od dawna intrygowały mnie historie o "dzikich dzieciach", ale po raz pierwszy obejrzałam pełny film poświęcony jednemu z nich.

Historia Victora została opowiedziana w bardzo realistyczny sposób. To było niemal jak oglądanie dobrego filmu dokumentalnego, nakręconego w tamtych czasach - czyli bardzo dawno, bo działo się to już ponad 200 lat temu.

Wielka szkoda, że Victor nie potrafił mówić. Gdyby było inaczej, może opowiedziałby o swoim życiu z dala od cywilizacji. Z chęcią przeczytałabym o tym w jakiejś książce. Bo jego historia, i film o nim, dają dużo do myślenia o życiu.

ocenił(a) film na 7
Julia_20

Oglądałaś Nell z '94 roku?

ocenił(a) film na 10
Troublesome

Tak, widziałam parę lat temu.

ocenił(a) film na 7
Julia_20

Ja również. Jednak słabo pamiętam tamten film. W związku z tym mam pytanie. Jak Nell wypada na tle obrazu Truffauta? Chcę poznać opinię innej osoby. :)

ocenił(a) film na 10
Troublesome

Z tego co pamiętam, Nell nie była tak bardzo (z braku lepszego słowa) "odcywilizowana" jak Victor, bo miała wcześniej kontakt z człowiekiem, a Victor prawie że nie. Ciężko mi powiedzieć coś więcej bo też niezbyt dokładnie pamiętam ten film. Sprawdziłam, że mam go ocenionego na 8, ale w sumie bardziej podobało mi się Dzikie dziecko. :]

ocenił(a) film na 7
Julia_20

Hah, no to mamy podobnie. :) Też dałem 8, ale po obejrzeniu Dzikiego dziecka zmieniłem na 6 i tak sobie przypominam ten film.

ocenił(a) film na 10
Troublesome

Film Truffaut'a znałam kiedyś prawie na pamięć, przy tworzeniu napisów do niego (bo nigdzie nie było polskiej wersji) i coraz bardziej doceniałam film - grę aktorów, przemyślenia tego lekarza, ogólnie scenariusz, no i świetną muzykę :)
Jeśli znasz inne filmy o tej tematyce to prosiłabym o jakiś tytuł, obejrzałabym coś podobnego.

ocenił(a) film na 7
Julia_20

O, to pewnie oglądałem z Twoimi napisami. :) Fajna sprawa z tym tłumaczeniem, można dać się pochłonąć filmowi.

Niestety nie kojarzę nic podobnego. Instynkt z Hopkinsem przychodzi mi na myśl, ale to inna historia.

ocenił(a) film na 10
Troublesome

Zdecydowanie. :)
Dzięki za tytuł, faktycznie trochę inne ale opis nawet ciekawy, postaram się kiedyś obejrzeć :)

Julia_20

Wprawdzie przyczyny i okoliczności w poniższych historiach są różne, ale łączy je wspólny temat zderzenia z cywilizowanym światem po latach wzrastania/życia w izolacji.
Polecam "Księgę dżungli"z 1942 lub 1994, "Greystoke: legenda tarzana..." z 1984 oraz "Zagadkę Kaspara Hausera" z 1974 Herzoga. Ten ostatni zupełnie serio, podobnie jak Victora z Aveyron - autentyczna historia, do dzisiaj nie odkryta tajemnica.
Na deser z jeszcze innej bajki, ale z pewnością pokrewna "Cudotwórczyni" - koniecznie wersja z 1962.

ocenił(a) film na 10
lilo61

O, dzięki! Wszystkie tytuły prędzej czy później obejrzę.

Julia_20

Od siebie dodam jeszcze "Wśród wilków":
http://www.filmweb.pl/film/W%C5%9Br%C3%B3d+wilk%C3%B3w-2010-527004
Gdyby udało Ci się kiedyś obejrzeć (choć nie ukrywam, że może być trudno :-/):
Polecam głównie z uwagi na zdjęcia (choć to "kanoniczna" opowieść o "dzikim dziecku").

ocenił(a) film na 10
kwadracik

Ten film już dobre kilka lat mam na liście do obejrzenia, ale problem w tym że nie znalazłam nigdy napisów...

Julia_20

Nie wiem, czy w obiegu (że tak powiem nieoficjalnym) ktoś to w ogóle tłumaczył. Ja oglądałem na pokazie specjalnym WFF bodajże w 2011.
W każdym razie warto obejrzeć.
Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Troublesome

"Nell" to kino oscarowe , a Foster zagrała tam brawurowo .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones