PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33010}

Ostatnie metro

Le dernier métro
6,7 1 922
oceny
6,7 10 1 1922
7,0 5
ocen krytyków
Ostatnie metro
powrót do forum filmu Ostatnie metro

Łabędzi śpiew

ocenił(a) film na 7

Bardzo stylowe, aż do staroświeckości, kino i dość niemrawy melodramat, podejmujący przy okazji francuski kompleks ich stosunku do Żydów w latach II wojny światowej. My mieliśmy jednak większe problemy, dlatego bardziej obchodzi nas uczucie między Marion Steiner i Bernardem Grangerem, wplecione zmyślnie w akcję odgrywanej przez nich na scenie sztuki (zresztą dość marnej, jak można sądzić z prezentowanych fragmentów). Trudno jednak w tym filmie czymkolwiek się naprawdę przejąć - ładne to, smutne, ale nie przemawia z taką siłą, jak inne filmy Truffauta. Łabędzi śpiew wielkiego reżysera...

ocenił(a) film na 6
BartekM

Niestety, ale muszę przyznać Ci rację. Ciekawa historia, ale od początku czuć, że "czegoś tu brakuje". Tym czymś był kunszt reżyserski, ale i także styl Truffauta. Nie widać tu jego "charakteru pisma". Do tego zdecydowanie niewykorzystany potencjał i scenariusz spieprzony w końcówce co składa się na film średni, choć nie bez plusów.

ocenił(a) film na 2
Marcineusz_Zet

NUDAAAAAAAAAAAA!!! Masakrycznie nudny i sztywniacki film, przy całej sympatii do Catherine.. ;/

ocenił(a) film na 10
Marcineusz_Zet

Po pierwszym obejrzeniu zgodziłbym się, ale po drugim pojąłem, że tak to miało wyglądać. Ten film w formie narracji miał przypominać teatr. I tak właśnie wyszło... Dochodzą do tego zdjęcia wykonane przecież w 99% w studiu.

Sqrchybyk

Czyli film był nudny ale jak zrozumiałeś, że film miał taki być to film przestał być nudny?

gratuluje logiki

ocenił(a) film na 10
BartasBartas

No, mniej więcej... Gdy nie rozumiałem filmu, to mnie nie angażował, wskutek czego nudziłem się, natomiast gdy, przy drugiej próbie, załapałem ten styl, to się zaangażowałem i nudy nie było.

"gratuluje logiki" - a kto powiedział, że uczucia, odczucia, wrażliwość itp. są logiczne? "Oczywista oczywistość" że nie są i nawet powiedziałbym, że nie powinny być :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones