PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110809}

Wiek namiętności

Nouvelle-France
6,4 386
ocen
6,4 10 1 386
Wiek namiętności
powrót do forum filmu Wiek namiętności

Pierwsze co mnie uderzyło - scenografia. Widz nie jest chyba tak głupi i zobaczy tą studyjną sztuczność. Inny rodzaj sztuczności odnosi się do aktorów - istne drewna. Owszem - mamy tutaj 3 ciekawe wg mnie jednostki - jest Jason Isaacs, Vincent Perez i Tim Roth - oni mogliby pokazać jakiś aktorski kunszt. No własnie - mogliby, gdyby dano im szansę - a tak - wypowiadaj w filmie dwa zdania i koniec. Więc czy zaangażowano ich tu tylko po to by film reklamowali nazwiskiem? Głupi pomysł. Historia nie porywa - momentami jest po prostu masakrycznie kiczowata i banalna. No i skoro to francuski film, to z calym szacunkiem, ale może aktorzy lepiej by zagrali w swoim ojczystym języku. Nie trzeba było się przerzucać na angielski, może po francusku byliby chociaż odrobinę bardziej wiarygodni. Wątek wojenny znika gdzieś w tle. Ogólnie - chaos i flaki z olejem i jedno co mnie maksymalnie dziwi to ocena - za co tak wysokie noty? Nastawiałąm się na ładne i wciągające, trochę poetyckie kino, a tu takie coś. Ah i jest jeszcze coś co mnie dziwi - dlaczego Patrick Doyle zgodził się napisać muzykę do takiego czegoś. Nie polecam.

użytkownik usunięty
May_morning

Trzeba jeszcze dodać, że film jest niesamowicie ckliwy. Oprócz muzyki, nie doszukałem się tam nic ciekawego (bo zbyt krótki występ Rotha, nie podnosi ogólnie niskiego poziomu aktorstwa). Nie zgodzę się z tobą co do pomysłu zaangażowania znanych aktorów do małych rólek. Z marketingowego punktu widzenia, jest to świetne posunięcie. Dzięki temu zainteresowanie wzrasta. Ludzie nadal sięgają po ten film, z powodu nazwisk oraz braku negatywnych opinii (oprócz tego tematu).
A więc pytam się - jak zły musi być film, aby każdy to zauważył? Niech ktoś dający temu filmowi 9, pomyśli ile powinien dać np. Wzgórzu Nadzieji. Brakło by skali.

ocenił(a) film na 5

Zgadzam się z obydwoma powyższymi postami - film zbyt przewidywalny i banalny. Nie najgorszy, ale za bardzo patetyczny i podniosły. Zaczęło się od historii wojny, a później jakoś nie było do niej powrotu. Bez sensu. 5/10.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones