Gérard Depardieu

Gérard Xavier Marcel Depardieu

8,0
17 918 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gérard Depardieu

Lubię tego aktora, szczególnie za role hrabiego Monte Christo. Jakie filmy z tej masy w której zagrał polecacie, które zasługują na większą uwage ? Czekam na wszelkie sugestie.

poprostuqba

Hej :)
Moim zdaniem:
1. Nędznicy
2. Przyjaciel gangstera
3. Człowiek w żelaznej masce
4. Plotka
5. Zielona karta (jeśli lubisz komedie romantyczne, od czasu do czasu nawet są wskazane :P)
6. i wieeeele innych :)

Pozdrawiam

użytkownik usunięty
XiXu

Skok życia oczywiście rewelacja, można się uśmiać że szok
Przyjaciel Gangstera

poprostuqba

Sugerowalabym (oprocz juz wspomnianych):
- Ukryta tozsamosc
- Melodia zycia
- Boudu
- Bogus
- 36
- Utracona milosc

milego ogladania :-)

poprostuqba

Ja natomiast poleciłabym "Camille Claudel", gdzie gra Rodina oraz "Vatel".

selene_

1 "Przyjaciel gangstera"
2 "Nędznicy"
3 "Pechowiec"
4 "Tata i małolata"
5 "Anioł stróż"

Lukasz7890

"Czysta formalność"
za krótki <br/> za krótki <br/>za krótki <br/>

Paweln_2

Według mnie "Przyjaciel Gangstera" .Naprawdę się przy tym filmie uśmiałam.Musiałam zrobić pauze jak oglądałam i iść do łazienki bo chyba bym się ze śmiechu zesikała ;P I jeszcze jako Obelix jest fajny :))

poprostuqba

36 - geniusz, amerykańskie kryminały sie przy tym chowają. Rola zagrana przez Gerarda, rewelacja.

poprostuqba

dla mnie w roli Hrabiego Monte Christo pierwsza klasa

poprostuqba

Polecam też "Ostatnie wakacje"- z gatunku lekkich i przejmujących komedi.

poprostuqba

http://www.filmweb.pl/Czysta.Formalnosc
Ja generalnie za Gerardem to tak średnio przepadam, ale ten film to absolutna rewelacja.

poprostuqba

WSZYSTKIE!!! We wszystkich produkcjach w jakich gra jest świetny :D

poprostuqba

A ja mam niesamowitą słabość do Depardieu-dwudziesto- i trzydziestolatka! Polecam więc filmy, tj.: "Jaja", "Dwaj ludzie z miasta", "Lulu", "Zimny bufet", "Ostatnia kobieta", "Żegnaj małpko", "Policja" czy wreszcie "Ostatnie metro". "Vincent, François, Paul... i inni" również warto obejrzeć, choć w porównaniu z "Tarasem" Ettore Scoli, obraz Sauteta wypada nieco blado.

magmos

Niedawno obejrzałam "Strój wieczorowy" i "Przygotujcie chusteczki". Dla wielbicieli nihilistyczno-cyniczno-sarkastycznych opowieści - lektura obowiązkowa! Jeśli ktoś wielbicielem takowych nie jest, ale wyczekuje tzw. momentów oraz chce zobaczyć Depardieu w damskich fatałaszkach, również powinien sięgnąć ;)

magmos

Depardieu jako kobitka całkiem zgrabnie się prezentował. Zważywszy na jego ogólną konstrukcję, daleką od elfiej niedookreśloności, byłaby to ostatnia rzecz, której można by się spodziewać (w przeciwieństwie do cherlaka Dustina Hoffmana), ale jakoś wyszło.

magmos

Ja mam mieszane odczucia do tego okresu, bo filmy faktycznie niesztampowe i odważne, ale czasami już tak pojedzie... po granicy jakiegokolwiek dobrego smaku. Na pierwsze seanse wystawiłabym dzieci, psy i kanarki za drzwi, a poczucie przyzwoitości schowała do szuflady.

TangoAndWaltz

> Na pierwsze seanse wystawiłabym dzieci, psy i kanarki za drzwi, a poczucie przyzwoitości schowała do szuflady.

i koty. zapomniałaś o kotach! ;-)

poprostuqba

'Ostatnia kobieta'
'Przygotujcie chusteczki'
'Księżyc w rynsztoku'
'Strój wieczorowy'
'Camille Claudel'
'Zielona karta'
'Cyrano de Bergerac'
'Wszystkie poranki świata'
'1492: Wyprawa do raju'
'Germinal'
'Anioł stróż'
'Hrabia Monte Christo'
'Vatel'
'Vidocq'
'Kochaj ojca'
'Księga Diny'
'RRRrrrr!!!'
'Boudu'
'Początek'
'Je n'ai rien oublie'
'Moje popołudnia z Margueritte'
'Człowiek śmiechu'
'Aniołki spod znaku Miserere'

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones