Gérard Depardieu

Gérard Xavier Marcel Depardieu

8,0
17 900 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Gérard Depardieu

Nigdy nie oceniłem żadnego aktora na filmwebie, ale właśnie Gerard dostał dychę ode mnie. Krytyka podatków w Unii Europejskiej była dotąd tematem tabu. Teraz będzie można o tym porozmawiać w towarzystwie filmowym, nie narażając się na faux-pas. Ja myślę, że w głębi duszy zrobił to z patriotyzmu, zatamował kurek pieniędzy dla powiększającej się armii muzułmanów i wywoła dyskusję społeczną na ten temat. Jego filmy nie kręcą mnie, całkiem nie mój styl, ale uzyskał mój szacunek. Chociaż spaprał całą sprawę, że akurat Rosja a nie Cypr, bo gdyby przyjął obywatelstwo raju podatkowego to dyskusja tej decyzji skupiłaby się na podatkach, a nie na Czeczenii, Smoleńsku itp.

sztosik

jeszcze ilustracja graficzna, dla tych co nie lubią czytać:
http://i46.tinypic.com/5ptuq.jpg

sztosik

genialny obrazek. moze forum filmowe to nie miejsce na takie dyskusje, ale zgadzam sie z Twoja wypowiedzia w 100%. no moze nie z tym, ze zrobil to z pobudek patriotycznych, raczej po prostu nikt nie lubi jak sie go okrada.

s_w

Ja myślę, że gdyby wiedział że jego podatki są dobrze wykorzystane, to by nie robił takiej afery, bo głodem i tak nie przymiera. To że nie lubi jak się go okrada to racja (kto lubi?), ale myślę że sprawa ma drugie dno. Może jeszcze kiedyś o tym opowie, teraz nie miałoby to sensu, skoro już około 90% komentarzy jego decyzji jest potępiająca, gdyby wmieszał do tego malejącą zawartość "francuzów w francji" (cukru w cukrze) to zyskałby kolejnych wrogów.
Miło mi, że post oceniła osoba, która oceniła Pulp Fiction na 10, a Brüno na 3, a nie osoba z ocenami odwrotnymi.
Naprawdę ubolewam, że nie przeniósł się do raju podatkowego tylko do kraju jakim jest Rosja. Spowodowało to, że zamiast mówić o podatkach, to dyskusja schodzi na temat Smoleńska i Czeczenii. Świat potrzebuje debaty społecznej o podatkach i pan Gerard ją zainicjował, dlatego już za życia stał się wielki i wpisał się do historii jako pierwszy, który odważył sie o tym głośno powiedzieć.

sztosik

heh, gdzies przeczytalam, ze jest zdeklarowanym socjalista, jesli to prawda to wyszedl z niego niezly hipokryta, to i tak nie zmieni mojego pogladu, ze popieram go w 100%. fakt, z ta Rosja to slabo trafil, ale moze wlasnie jego ucieczka nie byla spowodowana checia pokazania problemu, tylko czystego zysku. nie wiem, moze sie kiedys wypowie.
co do tego, ze wiekoszosc ludzi potepia jego decyzje - patrzac i na fw i na inne polskie portale widze rzecz (na szczescie) odwrotna, choc zdarzaja sie tematy krytykujace. chyba, ze piszesz o opiniach z zagranicy, ale to przeciez nie dziwi. a jesli chodzi o debate o podatkach czy w ogole o systemach politycznych to nasuwa mi sie tyle roznych przemyslen, ze za duzo by pisac. jak ludzie nie wyciagaja zadnych wnioskow z przeszlosci, jak duza role w tej kwestii (moim zdaniem kluczowa) odgrywa mentalnosc danego spoleczenstwa (moim zdaniem socjalizm nigdy nie bedzie skuteczny w krajach niegermanskich), ciagle mnie dziwi podtrzymywanie przy zyciu kolosa pt. UE, ktorego istnienie w swietle tego, co dzis wiemy jest nieuzasadnione. wreszcie jak niebezpieczna jest zagraniczna migracja - oby Polske ominelo to co jest we Francji, Hiszpanii i Wlk Bryt. co by nie pisac -nasi rodzice mlodosc przezywali w "ciekawych" czasach, nam przyjdzie w pelni dorosle zycie przezywac w rownie ciekawych.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones